Žiemą, kai laukiausi mažosios, vienu metu buvo apėmęs nenumaldomas noras riešutams. Jų galėjo būti visur – salotose, saldėsiuose, rimtame maiste. Mane pažįstantys žino, kad esu turbūt didžiausia blynų gerbėja.
Pamenu, dar mokyklos laikais mama kiekvieną mielą rytą kepdavo blynus – lietinius, „čirvinius“, su obuoliais, su varške. Ir ne todėl, kad jai labai tai patikdavo, o todėl, kad pasiteiravus, ko pageidautume su sese pusryčiams, atsakymas būdavo vienas „BLYNŲ!!!!“ Blynų, tai blynų.
Taip juos ir valgiau kiekvieną rytą, kol baigiau mokyklą. O tada mano rojus baigėsi, nes studijuoti iš Dzūkijos širdies išvažiavau į Lietuvos sostinę, o vėliau netgi užsienin. Teko blynus keptis pačiai.
Bulviniai blynai apskritai atskira istorija. Juos taip pat be galo mėgstu ir galiu kepti bet kuria pasitaikiusia proga. Ir, be abejo, patys skaniausi – kepti mamos. Tokie purūs, ką tik nuo keptuvės su geru šaukštu grietinės….
Na, o grįžtant prie riešutų, kažkodėl niekad nebuvo minčių į miltinių blynų tešlą įberti riešutų, nors juos visada mėgau. Ir tik paskutiniais nėštumo mėnesiais ši geniali mintis šovė į galvą. Na, ir pabandžiau. Blynai išėjo pasakiškai gardūs. Pamenu, juos bevalgant vis galvojau, na kodėl anksčiau apie tai nesusimąstydavau…
Riešutinės širdelės
- 20 g sviesto
- 2 kiaušinių
- 300 ml pieno
- 180 g miltų
- ½ a. š. cinamono
- 2 v. š. smulkintų riešutų
- žiupsnelis druskos
- 3 v. š. cukraus
- Pirmiausiai dubenyje ištirpinkite sviestą.
- Supilkite pieną, suberkite druską, cukrų. Pamaišykite, kad skysčiai susimaišytų.
- Įmuškite kiaušinius ir išplakite, kad ingredientai tarpusavyje susimaišytų.
- Suberkite miltus, cinamoną ir viską gerai išplakite.
- Į užmaišytą tešlą įmaišykite susmulkintus riešutus.
- Iškepkite blynus blyninėje ir patiekite su grietine, šokolado padažu.
Skanaus iki mėnulio ir atga!