Sausainiai vaikams

2013 m. birželio 5 d.

Saldu

Kai šeimoje yra vaikų, nori nenori dalis kepinių gaminami atsižvelgiant į juos. Juolab, kad virtuvėje dažnai šeimininkauju ne viena. Turiu  pagalbininką – savo vyresnėlį, šešiametį garbanių Emilijų. Tuo tarpu mažoji Sofija Marija dar tik tyliai stebi visus mūsų virtuvės laimėjimus, nors nė kiek ne abejoju, kad paaugusi irgi pageidaus pasverti miltus ar sukišti savo mažas rankelės į sausainių tešlą.

Todėl vieną dieną bestebint garsiojo Buddy Valastro šou per televizorių, kilo mintis iškepti amerikietiško stiliaus sausainių, tik ne tų garsiųjų su šokolado gabaliukais, vadinamų Chocolate chip cookies, o su M&М‘s. Žinau žinau, galbūt jau būtų geriau su gero šokolado gabaliukais. Tad kitą kartą pabandėme su džiovintomis vyšniomis, saulėgrąžomis, pabarstukais ir…Smarties.

Na ir ką….baisiai jau gardūs gavosi tie sausainukai, tad nors ir subalansuoti vaikams, tačiau puikiai tinka mamoms ir tėčiams, močiutėms ir seneliams. Jai galėsite pavaišinti draugų, kaimynų vaikučius, patiekti per vaikų gimtadienius, nudžiunginti vaikų darželio ar mokyklos draugus…

Tiesa, rekomenduoju valgyti su stikline pieno.

Originalų receptą rasite svetainėje Joy of Baking.

Patarimai
 1. Nepamirškite persijoti miltų ir kepimo miltelių.
 2. Sviestas turi būti „tikras“, o ne jo pakaitalas.
 3. Leiskite sausainius puošti vaikams, jei jų turite. Jiems tai suteiks daug džiaugsmo 😉

Sausainiai vaikams

 • 260 g miltų
 • 1 kiaušinio + 1 trynio
 • ¼ a. š. druskos
 • 1 ir ½ a. š. kepimo miltelių
 • 175 g sviesto
 • 1 a. š. vanilės cukraus
 • 130 g cukraus
 • 2 a. š. maskovado ar rudojo cukraus
 • Pakelis M&M’s/Smarties saldainių, žiupsnelis saulėgražų sėklų, džiovintų vyšnių ir pan.

 1. Minkštą sviestą išsukite su cukrumi, vanilės cukrumi ir ruduoju cukrumi.
 2. Įmuškite kiaušinį ir 1 kiaušinio trynį, suberkite druską.
 3. Į gerai išmaišytą masę suberkite miltus sumaišytus su kepimo milteliais. Užminkykite tešlą ir suvynioję į maistinę plėvelę palikite 15-30 min. šaldytuve.
 4. Tuomet valgomojo šaukšto pagalba padalinkite tešlą dalimis, suformuokite rutuliukus ir padėję ant kepimo popieriumi išklotos skardos suplodami pirštais suformuokite apskritą sausainį. Sausainiai kepdami labai plėsis, tad patariu į skardą dėti ne daugiau 6-8 vienetų.
 5. Jei turite vaikų, sausainių papuošimo dalį palikite jiems. Pamatysite kiek džiaugsmo mažieji apturės! Ant suformuotų sausainių tankiai sudėkite pasiruoštus papuošimus ir lengvai įspauskite į tešlą.
 6. Pašaukite sausainius į 175°C orkaitę 14-17 min.
 7. Iškepę sausainiai bus minkšti, tad leiskite jiems šiek tiek atvėsti ir tuomet nuimkite nuo popieriaus.

Skanaus iki mėnulio ir atgal!

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.